PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105575}

Kill Bill 2

Kill Bill: Vol. 2
7,4 234 828
ocen
7,4 10 1 234828
7,3 37
ocen krytyków
Kill Bill 2
powrót do forum filmu Kill Bill 2

Moi drodzy, pierwsza część i druga miała być jedną całością ale była za długa więc Tarantino przedzielił film na dwie części zatem żeby najpierw pisać iż film to żenada to obejrzyjcie dwie części bo jeśli widzieliście tylko jedną to tak jakby widzieliście pół filmu.

ocenił(a) film na 3
Fourtee

Ale jednak podzielił. Biorąc pod uwagę, że przyjmujemy oglądanie zgodnie z literą prawa - żeby być przymuszonym do oceny "całości" musielibyśmy "za całość" płacić tylko raz - a płacimy 2 razy, oddzielnie. Dlatego też możemy tak oceniać ;)
A to już tylko indolencja reżyserska nie pozwoliła mu 2 części zrobić sensownie (w oderwaniu od 1, rzeczjasna)

użytkownik usunięty
yesan

Jesteś może z Poznania??? Bo tak ubolewasz nad tym płaceniem 2 razy za obejrzenie tego samego filmu :p Tarantino na pewno nieźle uśmiałby się z twojej krytyki jego zdolności reżyserskich ,a nakręcił ten film pewnie po to,żeby tacy jak ty nie mogli go zrozumieć

ocenił(a) film na 3

Nie, z Poznaniem nie mam nic wspólnego. Średnio interesuje mnie, jak zareagowałby na moją krytykę pan Tarantino, choć rozumiem, że znasz go na tyle, że wiesz jak by się zachował.
Chcę zauważyć w tym momencie jedną, dość śmieszną według mnie, sprawę - dlaczego fanatycy (różnica między fanem a fanatykiem jest, mam nadzieję, powszechnie znana - a masowych piewców "geniuszu Tarantino" i wystawiających seryjne "10" każdemu filmowi, z którym miał on cokolwiek wspólnego, nazwać inaczej się nie da) na każdą próbę krytyki reagują tezami o "zbyt niskiej inteligencji" krytykanta czy "(niedostępnej dla każdego) głębokości obrazów mistrza".
Czy to wynika z Waszych kompleksów? Czy w ten sposób uważacie się za mądrzejszych, ładniejszy, sam nie wiem - fajniejszych?
Ciekawi mnie odpowiedź. Pozdrawiam

yesan

tak

ocenił(a) film na 7
annia_18

Jedno ale... Głównym powodem dla którego Tarantino podzielił film na dwie części, to była kasa, a nie to, że film był za długi.

ocenił(a) film na 8
yesan

Dobra, formalnie sytuacja wygląda tak jak mówisz - są to dwa oddzielne filmy i można ja oceniać oddzielnie. Super. Tylko jaki to ma sens, skoro mimo wszystko stanowią one spójną całość i druga część jest niezbędnym rozwinięciem pierwszej? Obejrzenie jedynki bez zapoznania się z dwójką daje w istocie wrażenie połowy bardzo długiego filmu. I nic tego nie zmieni. Jak chcesz oceniać samą jedynkę, to oczywiście masz prawo - masz prawo wystawić nawet osobną ocenę pierwszym pięciu minutom filmu jako samodzielnej całości, tylko po co tak robić, skoro można obejrzeć cały film i dzięki temu wiele zrozumieć, a także pozwolić, aby film się bardziej spodobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones