PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105575}

Kill Bill 2

Kill Bill: Vol. 2
7,4 234 828
ocen
7,4 10 1 234828
7,3 37
ocen krytyków
Kill Bill 2
powrót do forum filmu Kill Bill 2

Temat skierowany główniedo fanów kill billa i filmów Quentina Tarantino. Jeżeli ktoś ma wchodzić i pisać komentarze w stylu "obie części do dupy" etc. to niech sobie odpuści, a jak się nie może powstrzymać to niech sobie założy swój temat.
A więc mam pytanie, która część waszym zdaniem lepsza? Mi się zdecydowanie bardziej podobała część druga. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej wyreżyserowana, szególnie powaliła mnie scena gdy zakopywali Black Mambę. Druga sprawa, więcej specyficznych dla Tarantino i błyskotliwych dialogów. Uwielbiam niektóre teksty w filmach Tarantino po prostu zwalają z nóg. Ogólnie uważam że 2 część jest zdecydowanie lepsza, to prawda tarantino zaoferował nam mniej krwi ale dał nam zdecydowanie na wyższym poziomie film.

Szeryf_Rottingham

Ja również opowiadam się za 'dwójką'. Widziałem tę część w kinie i bardzo mi się spodobała. Jest spójniejsza estetycznie (nie ma scen kreskówkowych) i oferuje moim zdaniem ciekawszą fabułę oraz ciekawsze zwroty akcji. Sceny akcji są mniej widowiskowe, ale za to dosadniejsze i trochę mniej typowe. Bohaterowie są bardziej wyraziści. Doskonale sprawdza się jako zamknięta całość, dla której vol. 1 jest zupełnie niepotrzebna. Gdybym miał oceniać, to pierwszej części przyznałbym 2/5, drugiej zaś solidne 4/5.

Pozdrawiam. :)

użytkownik usunięty
Szeryf_Rottingham

Nie jestem jego fanem ,ale zgodze się ,że vol2 jest lepszy ,ale to jeszcze nie znaczy ,ze dobry :)

ocenił(a) film na 9

A tam suchary gadacie... Część druga to owszem, poznanie wielu bohaterów i zwieńczenie akcji, więcej się dzieje itp. Ale w kwestii reżyserii i realizacji jedynka pobija wszystkim, zwłaszcza rozdziałem Anime oraz Jatką w domu błekitnych liści... sama scena walki w tym domu to jak osobny film którego można by wynagrodzić Oscarem, ta wielowątkowość... Najpierw łatwa sieczka, nastepnie gonitwa za O-Ren, nastepnie walka bez światła itd... Naprawde istne arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
Szeryf_Rottingham

Która część bardziej hhmmmmmm, pytanie samo w sobie ma sens. Możemy wybierać pomiędzy tymi dwoma częściami, uwzględniając przy tym nasze gusta. Część 1 to zdecydowanie akcja, a część 2 to dialogi,dialogi i trochę akcji.
Mi ogólnie obydwie części bardzo się podobały. Nie mogę się jednak zgodzić, z takim zdaniem, że druga część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej części. One obie tworzą spójną całość. Jedynka bez dwójki nie miałaby sensu i odwrotnie.Dodatkowo o ile mi wiadomo początkowo film był planowany jako całość dopiero potem podzielili go na 2 części.
Moja ocena to 8/10, film bardzo dobry, muzyka rewelacyjna, ma swój klimat, rewelacyjne dialogi i wciąga. Jak w sumie większość filmów za które wziął się Tarantino. Wystarczy wspomnieć o ostatnich Bękartach, film wciągający jak cholera (przynajmniej mnie) i posiadający równie rewelacyjne dialogi, QT wciąż jest rewelacyjny, z niecierpliwością czekam na Jego kolejny film.

kaczor54

Właśnie dwójka bez jedynki też ma sens. Od dwójki zaczynałem i ani trochę się nie pogubiłem - wszystkie ważniejsze wątki są wyjaśniane w retrospekcjach. Jedynka bez dwójki pozostaje filmem urwanym, brakuje jej finału, ale dwójka bez jedynki obejśc się może.

użytkownik usunięty
Khaosth

Jak dwójka może sie obejść bez jedynki skoro to w jedynce Mamba zabija dwie
laski z swojej listy.Co prawda można oglądać dwójkę i się nie pogubić ale
sama dwójka nie jest pełną opowieścią :)
Jeżeli chodzi o to która część lepsza to sam nie wiem, obie części mają
niezapomniane ,ciężko mi się zdecydować.
Obie są świetne z lekką przewagą dwójki :)

Ostatnio zacząłem oglądać początek drugiej części (krzyżowała mi się z inną pozycją) i jednak wciąż pozostaję przy swoim.

W tej części jest przedstawiona cała historia Czarnej Mamby, pominięte są zaś epizody z wcześniej części które ostatecznie nie wpłynęły specjalnie na fabułę (walki z dwiema innymi wężycami [o jednej z nich zresztą wspominają w dialogu Bill i Budd], historia miecza, sposób w jaki dowiedziała się o ciąży). W dwójce jest przedstawione szkolenie u PaiMeia, scena przygotowań do ślubu oraz epizod z tytułową postacią - taka kwintesencja tej dylogii.

Między tymi częściami nie zachodzi tak silny związek jak np. między "Matrix: Reaktywacją" i "Matrix: Rewolucjami", gdzie nie ma żadnego przypomnienia kim jest Wyrocznia, Bane, o jakim proroctwie się mówi, czy też co to za staruszek na koniec nam się pojawia. Dlatego o ile trylogię "Matrix" (a przynajmniej sequele) ciężko traktować jako osobne filmy, tak dwójkę "Kill Bill" można spokojnie obejrzeć bez znajomości jedynki nie odczuwając żadnej straty.

ocenił(a) film na 10
Szeryf_Rottingham

Obie części to arcydzieła! Obejrzałam nie raz, nie dwa i moim zdaniem Kill Bill vol 1 i 2 to arcydzieła. Śmiem twierdzić, że przebija "Bękarty wojny".

3_july

Jak dla mnie to wogóle ciężko oceniac ten film jak cześc pierwsza i druga, to po prostu jeden film tylko pociety aby miał długoś odpowiednią do kin. Jak dla mnie obie świetne sama nie wiem który wybrac chyba jednak vol.1, z drugiej strony w vol.2 jest niesamowita scena z Ellie w przyczepie budd'a no i trening. Ciężki wybór cały film jest genialny obie części dostały u mnie 9/10 i mam je w ulubionych

użytkownik usunięty
Szeryf_Rottingham

Kill Bill'a nie powinno się oceniać jako dwóch filmów bo to jeden film tylko podzielony na dwie części (trwa ok. 4 godz. więc nie mógł trafić do kin w całości) więc nie można powiedzieć która jest lepsza...

ocenił(a) film na 8

obydwie części są tak samo dobre no bo przecież to jeden i ten sam film w dwóch odcinkach z tym że drugi odcinek troszeczkę bardziej mnie do gustu przypadł. Ogólnie to całość ma u mnie 8,5/10!!!

lordofthedead

przecież to to samo;-)obydwie dobre;-)może z lekką przewagą drugiej części z uwagi na sceny z zakopaniem żywcem - uśmiałem się jak nigdy;-)

Szeryf_Rottingham

comet007 - zgadzam się z Tobą w 100% ! Mnie częśc druga po prostu zwaliła z
nóg! Oglądałam już ją z 10 razy i za każdym razem powala.. Oczywiście
obydwie części sa genialne (w końcu to jeden i ten sam film!), jednak druga
część po prostu mnie zachwyciła.

ocenił(a) film na 9
Szeryf_Rottingham

Zgadzam się. Druga część jest na wyższym poziomie od jedynki.

Szeryf_Rottingham

vol.2 bo tam był rozdział z Pai Meiem :D

ocenił(a) film na 6
Szeryf_Rottingham

No wiadomo, cz. 2. Najlepszy jest epizod z Madsenem (ten koleś tylko u Tarantino jest świetny) na pustyni. Reszta jest telenowelą :)

ocenił(a) film na 3
Szeryf_Rottingham

Oczywiście JEDYNKA.

DWÓJKA to dla mnie jedno z największych rozczarowań w historii kina.
Gdy pierwszy raz to oglądałem zasnąłem. Właśnie emitują KB2 i mam deja-vu...

Dwójeczka jest nudna, przydługa i przegadana. Jeśli tym razem nie uda mi się doczekać do końca obniżę ocenę do 2/10.

ocenił(a) film na 10
_MAX_

Tak w ogóle to miał być 1 film w całości i może jeszcze się doczekamy sklejonej całej wersji w wydaniu specjalnym. Dla mnie obydwie cześci są rewelacyjne.

ocenił(a) film na 8
Szeryf_Rottingham

Bardziej mi się podobała 2 może dlatego, że jestem kobietą, a ta część zdecydowanie była mniej krwawa i cała fabuła tej części nie opierała się jedynie na walce jak w I:) Bardzo dobry film chociaz jak dla mnie trochę dziwny, lecz chyba coś w tym jest;)

ocenił(a) film na 9
mroczna_koza

zgadzam się z moją poprzedniczką ! 2 przede wszystkim dlatego, że była mniej krwawa. ale poza tym uważam, że obie części są genialne : D

ocenił(a) film na 8
bjorkish

A jak dla mnie obie części były bardzo dobre i czymś się różniły
w 1 było więcej krwi itd... a za to w 2 skupili się na jej historii i jak dla mnie bomba;D
i mam pytanko wie ktoś jak sie nazywa ta nuta co leci na samym końcu filmu???

ocenił(a) film na 10
sudi2

Zapewne chodzi o ten kawałek Meiko Kaji - Urami Bushi
http://www.youtube.com/watch?v=rzzvMwrz_xw

Protecton

Dwójka lepsza - genialne akcje. Jedynka mnie tak nie poruszyła..

Protecton

Goodnight moon
http://www.youtube.com/watch?v=LRqUONe_aAI

Dziwie się czemu bękart dostały oscara za muzyke a żaden kill bill nie. Toż to wstyd i hańba.

ocenił(a) film na 9
Szeryf_Rottingham

Vol. 2. Zdecydowanie, ale Vol. 1 też lubię i też mi się podoba.

użytkownik usunięty
Szeryf_Rottingham

Witam
Mnie osobiście dwójka bardziej przypadła do gustu.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
Szeryf_Rottingham

Jedynka dobra, dwójka niestety słaba. Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 8
Szeryf_Rottingham

Hmmm, obydwie części są tak różne od siebie... Ale dla mnie ta bardziej kultowa to jednak vol.1. Ma swój klimacik, lubię do niej czasem wracać, w przeciwieństwie do 2, która także jest bardzo dobra ale trochę mi się dłużyła...;]

ocenił(a) film na 10
Szeryf_Rottingham

Myślę, że nie można rozdzielać obu części, bo to jest jeden film. Łącząc vol. 1 i 2 Tarantino zrobił, według mnie, jeden z najlepszych filmów świata.

ocenił(a) film na 9
Szeryf_Rottingham

Moim zdaniem, część pierwsza jest troszeczkę lepsza :) Dla mnie jako dla fana filmów Quentina, ale przede wszystkim MELOMANA, część pierwsza ma dużą lepszą oprawę muzyczną. Polecam sprawdzić SOUNTRACK! Mnie powala! Pozdrawiam ;)

użytkownik usunięty
dawid0711

Jeśli miałabym wybrać, to dla mnie vol. 2 jest lepszy ze względu na walkę Mamby z Elle (według mnie najlepsza walka obu części).

ocenił(a) film na 8
Szeryf_Rottingham

dla mnie obie części są fajne ale jedynka chyba fajniejsza

ocenił(a) film na 8
marysia_hania

Pierwsza część była dobra ale tylko dobra na 7/10 i to może nawet troszkę naciągane. Za to dwójka była bardzo dobra i daję mocną ósemkę

Joker_27

Obie części są świetne. W "Vol.1" walka z Vernittą Green i odcięcie ręki Sophie powaliła mnie na kolana. Z "Vol. 2" to scena walki z Elle Driver i 'wyjęcie":D:D jej oka. MASAKRYCZNA SCENA.

ocenił(a) film na 10
Szeryf_Rottingham

Bez wątpliwości obie części wymiatają :]]

REWELACJA.............

ocenił(a) film na 8
Szeryf_Rottingham

Ja tam traktuje obydwie części jak całość nie dziele je na vol1 i2, obie cześci bardzo dobre(tak jak wszystkie filmy Tarantino).

Szeryf_Rottingham

mi się zdecydowanie bardziej podobała druga część. świetnie, moim zdaniem, była pokazana zawziętość gł. bohaterki, dużo bardziej niż w pierwszej części. poza tym, faktycznie, scena zakopywania, zwłaszcza fragment gdy nie ma obrazu jest kapitalna. a wyrywanie oka przypomina mi "Achaję" Ziemiańskiego.

ocenił(a) film na 10
Szeryf_Rottingham

Hmm...

W jedynce właśnie kreskówkowe wstawki są dla mnie jednym z ważniejszych atutów. No i cały klimat niewiedzy, kiedy fabuła jest jeszcze całkowicie poszatkowana.

Ale za to dwójka ma genialną kreację Tai-Pei'a. Absurdalność tej postaci całkowicie mnie zauroczyła. Poza tym widać ogólny progres na wielu płaszczyznach.

Ogólnie remis z lekkim wskazaniem na dwójkę.

ocenił(a) film na 8
Szeryf_Rottingham

Kill Bill vol. 1 : walki z szaloną 88 (zabawa światłem!) i O-ren Ishi były świetne, przedstawienie postaci poprzez anime, bardzo fajny pomysł, no i oczy rozdrażnionej, zbitej suki szukającej zemsty.
W dwójce nie podobała mi się zbyt krótka walka z Elle i Budd jako spec od zatkanych sedesów, dialog z Billem- brillant. Tu i tu genialna muzyka. Wolałbym gdyby na każdego z rywali Kido przypadło tyle czasu filmowego co w przypadku O-ren, liczyłem na więcej faktów z życie Elle i Budda, dwójka jest bardzo dobra ale mnie zawiodła ( mimo to scenę na tarasie kościółka w El Paso zaliczam do ulubionych) Koniec końców nie mogę strawić zbyt krótkich scen walk i niekonsekwencji w prezentowaniu bohaterów, dlatego vol.1 rulez!

ocenił(a) film na 9
unsigned

obydwie części to dupy!!!!
e tam... jaja se robie. uwielbiam tarantino a do kill billów przymierzam się od dłuższego czasu i nie wiem czy oglądać. po tym co słyszałem (poza ty tematem oczywiście) i po drugiej części death proof, która choć jako taki zamysł autora rozumiem, nie podeszła mi. i sie boję.
damy radę.powolutku.
przyszedł chyba czas na vol.1

ocenił(a) film na 3
e-kon03

Czego tu się bać. Obejrzyj.
Tylko uprzedzam, druga część jest nudna jak flaki z olejem więc przygotuj sobie sole trzeźwiące.

ocenił(a) film na 9
_MAX_

dobrze dobrze

ocenił(a) film na 1
Szeryf_Rottingham

Pierwsza część bawiłem się mega świetnie uwielbiam ten film część druga wynudziła mnie cholernie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones