PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105575}

Kill Bill 2

Kill Bill: Vol. 2
7,4 234 828
ocen
7,4 10 1 234828
7,3 37
ocen krytyków
Kill Bill 2
powrót do forum filmu Kill Bill 2

Cholernie mnie drażni, gdy amerykanie tworzą filmy nawiązujące do Azji/Kina azjatyckiego (tym bardziej Tarantino), bo w większości przypadków wychodzi z tego śmieszny twór. :/
Co mnie najbardziej rozbawiło, to uczennica chińskiego mistrza walcząca kataną, którą jej zrobił japoński twórca. o_O
Rozumiem, że katana to najbardziej rozpoznawalna broń biała z Azji i dla amerykanów wygląda "fajnie", ale Tarantino mógł sobie darować robienie chińsko-japońskiego miszmaszu jak w jakiejś parodii. Chociaż, gdy tak sobie teraz myślę, to gdy oglądałem "Kill Bill" 1 i 2 czułem się trochę jakbym oglądał jakąś parodię filmów o sztukach walki z Azji z domieszką standardowego stylu Tarantino.
I proszę bez tekstów typu "nie zrozumiałeś", bo ja mogę się przyczepić tego, że Tarantino wątpliwie rozumiał kultury, do których nawiązywał w filmie.

ocenił(a) film na 8
wilkszary

Ja miałem dokładnie takie same odczucia odnośnie nawiązań do kina azjatyckiego w Kill Billu, tyle że wydaje mi się, iż ten karykaturalny efekt nie był dziełem przypadku, lecz jednym z celów ;) Nawet efekty typu tryskająca krew, odrąbywane kończyny i głowy, mają taki specyficzny azjatycki charakter i podobną jakość ;) Myślę, że Tarantino absolutnie nie miał zamiaru wgłębiać się w subtelne szczegóły kultur zarówno chińskiej, jak i japońskiej, i tak jak przeciętny Amerykanin, wrzucił je do jednego worka - to było i miało być tylko luźne, swobodne, lekkie nawiązanie do azjatyckich filmów, z wielkim przymrużeniem oka :)

ocenił(a) film na 9
witamtutaj

Otóż to

użytkownik usunięty
witamtutaj

bingo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones