PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853834}

W trójkącie

Triangle of Sadness
6,9 44 104
oceny
6,9 10 1 44104
6,4 57
ocen krytyków
W trójkącie
powrót do forum filmu W trójkącie

Właśnie tak, ten film robi z widza głupka. Bo jak inaczej powiedzieć o ciągłym powtarzaniu tego samego, właściwie tymi samymi słowami i niemal scenami? Oglądałem filmy dłuższe od tego, ale one miały prawo być długie, mówiły wiele i paradoksalnie, czas przed ekranem zlatywał tak, jakby oglądało się krótki serial. Scenariusz tego filmu jest na max godzinę, tyle by też trwał, gdyby reżyser nie powtarzał w kółko tego samego (wątek materialnego wykorzystywania swojego faceta, sama scena to mało, słowa nudnego bohatera tylko męczą bo właściwie wprost mówi widzowi "patrzcie, ten rachunek leżał". "hej, może tego nie zauważyliście, ale rachunek leżał", "pamiętacie, tam leżał rachunek?" Tak się właśnie czułem). Przyznam, do końca nie wytrwałem w kinie, po przedawkowanych scenach rzygania wolałem wrócić do domu, by nie mieć poczucia marnowanego czasu. I nie, nie chodzi o to, że to było obrzydliwe (choć było), ale to nie była przyczyna, bo na mnie takie widoki nie działają. Chodzi o to, że były to kolejne sceny, które robiły z widza głupka "patrzcie, może nie zauważyliście, ale oni rzygają, spokojnie pokażę jeszcze raz..i raz.. i raz... o , i jeszcze raz!". Ten film jest płytki, a w przekazie przerysowany i bardzo oczywisty.

Tak, oczywisty, dlatego bawi mnie atakowanie osób, które wystawiły niskie oceny, przez ludzi, którzy wystawili 9, argumentując "to nie film o superbohaterach", "tu trzeba myśleć", "idź oglądać fantasy",, "tu trzeba odkryć przekaz". "za głupiś na ten film".. Serio? Tu był jakiś ekhem "ukryty" przekaz? Bo to, że jest to krytyka materializmu i naśmiewanie się z niezaradności ludzi, którzy mając pieniądze nie muszą w życiu wiele robić, a kosztem ich wygodnego życia jest nieumiejętność odnalezienia się w trudnych sytuacjach, w których "szaraki" radzą sobie, bo nie mając pieniędzy, muszą w życiu robić więcej i spotykają przy tym wiele problemów? Wątki współczesnych social mediowców? Krytyka podejścia "mnie się wszystko należy, przecież to oczywiste", wykorzystywanie wyglądu, celem manipulacji? Coś pominąłem? Co tam jeszcze było "ukrye"? Bo to co wyżej wymieniłem było tak wałkowane, "podawane na talerzu", w przerysowany sposób, tak by nawet ktoś kto przyśnie w trakcie seansu tego nie przeoczył?

Te argumenty o złej interpretacji, albo płytkiej ocenie filmu, to można używać wobec kogoś, kto napisałby, że "Podziemny Krąg "to głupi film o facetach, którzy biorą udział w walkach ulicznych, albo stwierdzenie, że "zagubiona autostrada" nie ma żadnego sensu.

Ten film nie był ani śmieszny (a szkoda, bo w tym aspekcie karykaturalni bohaterowie mieli potencjał, a niestety - byli po prostu nudni a karykatura służyła tylko podkreśleniu ich głupoty), ani ciekawy - banalny scenariusz na godzinę, rozciągnięty przez niemal te same sceny, ani odkrywczy - naśmiewanie się z tego, z czego stara się naśmiewać ten film, było wałkowane już wiele razy. Charyzma bohaterów, a raczej jej brak - na poziomie ukrytej prawdy. Tutaj nawet Woody zawiódł. Nikt nie popisał się tu grą aktorską. 3/10 to sprawiedliwa ocena.



ocenił(a) film na 6
patryk_jot

W wielu aspektach się z Tobą zgadzam. Przede wszystkim banalne przesłanie. Mnie jednak godzina rzygania odstręczyła. Dałam 6, bo początek był obiecujący i podobała mi się gra aktorów, niektórych.

ocenił(a) film na 7
patryk_jot

Naprawdę czujesz się jak głupek? Bardzo sugestywnie opisujesz scenę z rachunkiem, emocje buzują w tym opisie. To dużo mówi o tym, jak odnajdujesz się w pewnych niekomfortowych sytuacjach i jak na nie reagujesz. Może ten film cię po prostu poruszył w sposób, jakiego sobie nie życzyłeś. O rzyganiu piszesz, że to na ciebie nie działa. A jednak poświęcasz temu sporo komentarza. To działa czy nie działa?

Bardzo cię poruszył ten film. Inaczej nie poświęciłbyś nawet minuty, żeby wpisać komentarz, zwłaszcza tak długi. To wszystko jest bardzo ciekawe. Bardzo :)

ocenił(a) film na 8
mycart

tak go poruszył, że aż założył konto na FW i spłodził ten wieloznakowy komentarza aby się uzewnętrznić - twórcy filmów szanują takiego aktywnego i poruszonego widza

ocenił(a) film na 7
mycart

Sic :-)

ocenił(a) film na 7
patryk_jot

Nie specjalnie widzę gdziekolwiek komentarze odnośnie "ukrytego przekazu", wręcz przeciwnie wśród krytyków widzę raczej zarzuty o zbyt oczywistym sformułowaniu swoich komiunikatów. I zgadzam się, ze może to razić w oczy, moze jednak jest to potrzebne by dac do myślenia każdemu widzowi, rowniez tym ktorzy w kapitalistycznym systemie widzą wyłącznie same superlatywy. Tutaj rowniez widzę wytłumaczenie dla dlugosci filmu, czas ten był wykorzystany, żeby przygotować odpowiednio wyważone merytoryczne argumenty z mocną nutą groteski przeciw nadmiernemu zapatrzeniu się w kapitalizm

ocenił(a) film na 9
patryk_jot

Skoro oglądając ten film czułeś się jak głupek to może coś w tym jest, przemyśl to... jesteś może jak pseudooczytany pies z Family Guya, zgrywa inteligenta ale tak naprawdę jest tylko psem, który bardzo chciałby być pisarzem, ale jedynym jego dziełem jest Z prędkością miłości - którego przeczytanie grozi pawiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones